Kremy nawilżające do twarzy

Nawilżenie skóry twarzy. Najważniejszy element pielęgnacji

Dlaczego nawilżanie skóry jest tak ważne? Prawidłowe nawilżenie skóry twarzy to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. to kluczowy element codziennej pielęgnacji. Mają szczególne czytaj więcej »

Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych – jak podejść do procesu kreatywnie i technicznie?

W obecnych czasach, kiedy Internet stał się jednym z głównych źródeł pozyskiwania klientów oraz prezentacji swojej oferty, posiadanie profesjonalnej strony internetowej to podstawa dla każdego przeds czytaj więcej »

freelancer SEO

Jak freelancer SEO może odmienić Twoją stronę internetową – klucze do sukcesu

Wprowadzenie do SEO Każdy kto prowadzi biznes online wie, jak ważne jest, aby jego strona internetowa była widoczna w wyszukiwarkach. Stąd tak wielkie znaczenie ma Search Engine Optimization (SEO), c czytaj więcej »

obrazy olejne

Obraz olejny, czyli ponadczasowe piękno w Twoim domu.

Obrazy olejne na płótnie to dzieła sztuki, które mimo upływu lat nie zmieniają swojej wartości wizualnej. Uzupełniona przez klasyczne malowidła przestrzeń wydaje się mieć swój własny charakter, pewną czytaj więcej »

projektowanie wnętrz

Niesamowite nieruchomości

Skuteczny wybór naszej nieruchomości czasami może być absolutnie nieświadomy. Całkowicie przypadkowo możemy wybrać jakieś dobre mieszkanie, które będzie się sprawdzało przez wiele lat. Oczywiście le czytaj więcej »

 

Obraz olejny, czyli ponadczasowe piękno w Twoim domu.

Obrazy olejne na płótnie to dzieła sztuki, które mimo upływu lat nie zmieniają swojej wartości wizualnej. Uzupełniona przez klasyczne malowidła przestrzeń wydaje się mieć swój własny charakter, pewną klasę. Dumnie wiszący obraz znanego artysty może być również doskonałym zabezpieczeniem w razie wystąpienia problemów finansowych. Sztuka wysokich lotów od lat sprzedaje się doskonale na różnego rodzaju aukcjach i w galeriach sztuki.

Jakie malowidła wybrać i gdzie ich szukać?

W internecie oraz stacjonarnie znajdziemy cały szereg galerii sztuki oraz sklepów online oferujących dzieła z różnych kategorii. Warto wybierać polskich artystów, którzy mają w swoim portfolio doskonałe obrazy olejne w stosunkowo atrakcyjnych cenach. Rodzimi artyści pod względem zdolności nie odstają od swoich zagranicznych kolegów. Dzieło malarskie zawsze wybieramy zgodnie z estetyką pomieszczenia. W salonie dobrym wyborem będzie klasyczny pejzaż, martwa natura sprawdzi się w kuchni, w sypialni natomiast możemy postawić na dodający nieco pikanterii akt. Obcowanie z obrazami olejnymi sprawia, że wnętrze budynku staje się bardziej wyrafinowane, niekiedy wręcz ekstrawaganckie.

Ogromna dostępność dzieł malarskich może przyprawić o ból głowy niejedną osobę stojącą przed wyborem tego właściwego. Nie należy się jednak zniechęcać, taki stan rzeczy ma swoje plusy. Minęły już czasy, kiedy dostępność sztuki ograniczała się do stacjonarnych galerii. Dziś większość malowideł można obejrzeć w zaciszu domowym przed ekranem komputera.

Jak odnaleźć się wśród szerokiej gamy obrazów olejnych?

Dzieło zawsze dobieramy do stylu w jakim urządzone zostało wnętrze. Idąc tym tokiem, proste oraz nowoczesne obrazy znajdą swoje miejsce w budynkach industrialnych, nowoczesnych loftowych. Obrazy malowane z przepychem, często ze złotą ramą i zdobieniami sprawdzą się najlepiej we wnętrzach o stylu eklektycznym. Klasyczne obrazy o stonowanych kolorach i wydźwięku bardzo dobrze korespondują z pomieszczeniami w stylu skandynawskim. Ciągle modna abstrakcja wydana w formie obrazu olejnego będzie wspaniałym uzupełnieniem wnętrza w praktycznie każdym wnętrzu.

Czytaj, oglądaj, słuchaj. Chodzi tu przede wszystkim o zdobywanie wiedzy jeżeli chcemy postawić na dzieło znanego artysty. Wiedza ta posłuży nie tylko naszej świadomości potencjalnego wzrostu wartości dzieła w przyszłości, ale będzie też okazją do rozpoczęcia interesującej rozmowy z gości o tym, co przedstawia obraz i jaka jest jego historia.

Wspomnienia oraz cel. Jeżeli nie możemy się zdecydować w gąszczu dzieł to warto szukać malowideł odnoszących się do naszych wspomnień, gustu, osobowości, a nawet hobby. Chodzi o to, aby sztuka stała się dla nas czymś przyjemnym, na co chcemy patrzeć i zwracać uwagę. W końcu obraz umieszczony w centralnym punkcie będzie nieustannie obiektem spojrzeń.

Selekcja malowideł

Jeżeli stawiamy na klasyczne dzieła malowane farbą olejną to warto być cierpliwym. Nie należy decydować się na wybór zbyt pochopnie, dobrze jest posłuchać swojego serca i na tej podstawie zdecydować o „być, albo nie być” obrazu w naszym domu. Najlepiej jest wytypować kilka dzieł i na tym etapie rozważyć dopasowanie określonego malowidła do przestrzeni życiowej, ale także potrzeb wizualnych. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z dziełem klasycznym, abstrakcyjnym, czy nowoczesnym, każde z nich może wnieść estetykę w budynku na dużo wyższy poziom.